تدریس خصوصی آیلتس IELTS (تضمینی)
 

 
تدریس خصوصی آیلتس (IELTS)، تافل (TOEFL) و مکالمه ...
این سومین باری ست که راجع به تضمین یادگیری زبان خصوصی مطلبی مینویسم و امیدوارم که آخرین بار نباشد چرا که هر روز تجربه جدیدی حاصل میشود و نتایج جالبی از آنها میگیرم.
تضمین یعنی پیش بینی رفتار یک شخص در آینده و این کار صددرصد عملی ست "اگر" موانع سر راه طوری طراحی شده باشند که شخص چاره ای به جز نشان دادن یک رفتار خاص نداشته باشد - درست مانند طراحی یک صحنه دوربین مخفی. طراحان این سکانسها شرایط را طوری طراحی میکنند که فقط و فقط یک عکس العمل خاص از آن حاصل شود.
در کار آموزش نیز میتوان طرح درس را طوری ریخت که فقط و فقط یادگیری از آن حاصل بشود که موضوع تضمین یا به عبارت دیگر پیش بینی رفتار در آموزش است.
حال فقط سه احتمال وجود دارد:
1- به تعداد زبان آموزان، روش یادگیری وجود دارد.
2- یک روش هست که کارآیی صددرصد روی همه زبان آموزان موجود در جهان دارد.
3- تعداد روشها زیاد نیست و زبان آموزان در گروههای چندگانه قابل دسته بندی هستند.
حال اگر شما به گزینه شماره 1 اعتقاد دارید مدرس آنقدر شیوه های تدریس را روی شما آزمایش میکند تا به شیوه مناسب برای شما برسد.
اگر به گزینه شماره 2 اعتقاد دارید مدرس بهترین گزینه انتخابی خودش را دنبال خواهد کرد.
و اگر گزینه 3، مدرس شما را با یکی از چند روشی که مناسب شماست تعلیم خواهد داد.
در نتیجه هیچ فرقی نمیکند که شما چه کسی با چه خصوصیاتی باشید. مهم این است که اقدام به یادگیری کرده اید و روش موثر به طور طبیعی پیدا خواهد شد.


البته مهم ترین نکته درباره مدرسی که نمیشناسید این است که آیا امکان گرفتن استعلام واقعی از کار او وجود دارد یا خیر؟ آیا میشود طرز کار مدرسی را قبل از شروع کار دید؟ خوشبختانه این امکان در مورد ما وجود دارد: طرز کار مدرس / پادکست های آموزشی

 

 
 صفحه اصلی                              فهرست یادداشتهای فارسی